Přečtěte si: Ministru Chládkovi se stará o poštu. Na rezortu školství brala loni nejvyšší odměny

čtvrtek 12. února 2015 ·

Na ministerstvu školství inkasovala za rok 2014 nejvyšší odměny. S bonusem 188 tisíc korun si Lucie Orgoníková, vrchní ředitelka kabinetu Marcela Chládka, přišla na stejné prémie jako ministerský náměstek.


Z článku Hany Mazancové v Lidovky.cz vybíráme:

“Ředitelka kabinetu je úřednická funkce a má se starat prioritně například o to, aby fungovala pošta. Aby každý dopis, který na ministerstvo přijde, byl včas a řádně vyřízen příslušným odborem,“ popsal v květnu loňského roku pro iHned.cz ministr, o co vše se má Orgoníková ve své funkci starat.

A ve své funkci si bývalá mluvčí ČSSD i vlády Jiřího Paroubka vede očividně dobře. Z přehledu platů a odměn za rok 2014, které server Lidovky.cz získal na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, jí ministr udělil vůbec nejvyšší odměnu. K platu 567 985 korun si na prémiích odnesla dalších 188 tisíc korun, v rezortu jde dokonce o nejvyšší loňskou odměnu.

2 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
12. února 2015 v 14:49  

Že dře jako kůň, je zřejmé. To už tak bývá.
Jde jen o to, jestli neúkoluje i nějakou školní rozvědku.

Unknown řekl(a)...
12. února 2015 v 22:53  

já už dlouho podezřívám našeho školníka

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.