15. 2.: Aspoň na víkend se staň archeologem!

čtvrtek 12. února 2015 ·

Vyzkoušejte si aspoň na víkend fascinující práci archeologa! Národní muzeum zve na neděli 15. února 2015 všechny malé i velké návštěvníky do Národopisného muzea – Musaionu, kde se v rámci oblíbeného cyklu Aspoň na víkend dozvědí zajímavosti z tajemného světa archeologie. Tentokrát se během zábavného odpoledne návštěvníci ocitnou na archeologických vykopávkách, kde se jim snad podaří odkrýt prastaré nálezy. Prohlédnou si také originální archeologické předměty, poznají krásu pravěkých oděvů a ve výtvarné dílně si vyrobí vlastní archeologický artefakt. Akce se uskuteční od 13 do 17 hodin v ceně běžného vstupného.


Jaké vybavení potřebuje archeolog ke své práci, které nálezy patří mezi nejčastější a co ho na své práci baví nejvíce? Nejen na tyto otázky všem zvídavým návštěvníkům odpovědí archeologové z Národního muzea.

Pro děti a jejich doprovod je připraven bohatý program, během něhož se přiučí archeologickému řemeslu. Přenesou se na archeologické vykopávky a následně i do laboratoře, aby pak okem zkušeného odborníka vyhodnotili celý archeologický výzkum. Rovněž se setkají s originálními archeologickými nálezy, jako jsou keramické střepy či kosterní materiál. Odpoledne pak mohou příjemně završit v kreativní dílně, z níž si domů odnesou vlastní archeologický artefakt.

Program:

13.00 – 17.00 hodin

  • odkrývání archeologických nálezů
  • setkání s originálními archeologickými nálezy
  • sestavování a rekonstrukce archeologických artefaktů
  • poznávání pravěkých oděvů a šperků, fotografický ateliér
  • kreativní dílna

Akce se uskuteční v neděli 15. února 2015 od 13.00 do 17.00 hodin v Národopisném muzeu – Musaionu (Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, 150 00 Praha 5). Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Více informací naleznete na www.nm.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.