Přečtěte si: Výzkumný projekt #HavPassion

pondělí 26. ledna 2015 ·

Americká učitelka 10. ročníku, který odpovídá 2. ročníku SŠ, Jennifer Ward přibližuje práci svých žáků na výzkumném projektu #HavPassion.

Každý pátek dopoledne se studenti věnují studiu tématu, které si sami zvolili. Nejprve vyberou téma, které je opravdu zajímá, například sestavení vlastního počítače, jak zabránit úrazům při běhu, zdobení dortů nebo úprava krajiny, potom najdou knihu ke svému tématu, prezentují téma spolužákům, spojí se s odborníkem ve sledované oblasti. O postupu svého zkoumání píší každý týden blog a výsledek své práce představí publiku mimo třídu.

V dalším kroku Jennifer Ward propojila své žáky se třídou žáků 5. ročníku rovněž zapojených do projektu #HavPassion. Její žáci pomáhali svým mladším spolužákům při práci na jejich tématu, předali jim své zkušenosti a ukázali jim, jak postupovat. Žáci nedostávají za projekty žádné hodnocení, ale učení je zajímá tak, že nechtějí projekt opustit. Zkušenosti z projektu jim pomohou při studiu jakéhokoli dalšího tématu.

Zdroj: Digital IsVýběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.