12. 1.: Technologie v umění aneb Interaktivní vzdělávací aplikace v Richard Adam Gallery

středa 7. ledna 2015 ·

Zveme na celodenní workshopy pro žáky s autory aplikací a na večerní prezentace projektů do Richard Adam Gallery v centru Brna.

Workshopy s autory aplikací

10:00 - 18:00 (přizpůsobíme se času vaší výuky)
Autorské týmy zvou žáky i učitele na workshopy, při kterých budou mít možnost si vyzkoušet hry a aplikace. Pro děti budou zároveň na motivy postav a příběhů připraveny tvůrčí a zábavné úkoly.
Mluvídek: program pro MŠ
Tablexia: program pro ZŠ, 2. stupeň ZŠ a děti, program po děti s dyslektickou poruchou
Tableto: program pro 1.stupeň

Vstupné: 20Kč/žák
Časová náročnost: 60 - 90 minut
V případě zájmu přihlášení na vlkova@ragallery.cz

Technologie v umění á la PechaKucha

18:00
Prezentace interaktivních aplikací Circus Atos, Mluvídek, Tablexia, Tableto, Lesokraj. V rámci jednoho večera se představí několik týmů mladých lidí, kteří využívají moderní technologie a výtvarné umění jako nástroj a motivaci ke vzdělávaní a osobnostnímu rozvoji dětí. 

Formát prezentace připománá oblíbené večery PechaKucha, jedna prezentace = svižných, zábavných 8 minut. Srdečně zváni pedagogové, studenti a všichni, kteří se zajímají o umění a moderní technologie.

V průběhu večera soutěže o ceny:-).
Vstupné: 50 Kč

Cirkus atos aneb Vrtěti hrou. Malé kreativní nezávislé studio z Prahy, které vytváří hry s velkou vášní. Prezentace Hravouky a Potopy. http://www.circusatos.com/cs.

Mluvídek: Mluvídek je zábavná logopedická hra určená pro děti, hlavně pro ty nejmenší. Nenásilnou formou podporuje rozvoj slovní zásoby, aktivně zapojuje děti do hry a rozvíjí jejich logické myšlení. http://talkiebear.com/

Lesokraj: Nepotřebujete žádné speciální dovednosti ani hráčské zkušenosti nebo vybavení. Stačí kliknout myší nebo ťuknout prstem na slova nebo obrázky. Hrdinové Lesokraje jsou skvělí a zábavní společníci, a jsou vždy po ruce.Hraní Lesokraje motivuje děti ke čtení. http://www.lesokraj.cz/lesokraj/

Tableto: Tableto vzniklo jako projekt čtyř studentek (JAMU, PdF MU, FF UP), které se věnují vzdělávání, divadlu a práci s neslyšícími nebo s vozíčkáři. Tableto je interaktivní pohádková edice, díky které se nejen neslyšící děti naučí číst.http://www.tableto.cz/

Tablexia: Tablexia je moderní vzdělávací aplikace na podporu rozvoje kognitivních schopností. Je určená nejenompro děti s dyslexií na druhém stupni základních škol. Měla by najít využití jak ve školách k doplnění standardní výuky, tak v pedagogicko-psychologických poradnách a dalších poradenských zařízeních určených pro žáky s výukovými obtížemi. https://www.tablexia.cz/cs/


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.