Přečtěte si: Zlaté české ručičky ministra školství

čtvrtek 11. prosince 2014 ·

Ministr školství zřejmě neví, který rezort zvládnout dříve. Školství, nebo průmysl. Vyplyne to zvláště výrazně, když se v novinových článcích dočteme o tom, jakou vzdělávací strategii podporuje ten a ten průmyslový svaz, či se k ní fundovaně vyjadřuje zástupce těžkého průmyslu. Samo o sobě to není od věci, ale čeho je moc toho je příliš.


Z komentáře Davida Yilmy v EDUin.cz vybíráme:

Prosazovat takový přístup je navíc velmi snadné, protože tomu nic nebrání. Skutečné školské profesní organizace, aby člověk pohledal. Na běžných zpravodajských serverech není ani zmínka o tom, že by Asociace ředitelů škol, Asociace ředitelů gymnázií, Asociace pedagogů základního školství a několik dalších desítek organizací vyjádřilo nějaké jasné stanovisko. Vlastně je i jedno zda kladné, či záporné.

Může to mít několik příčin. Pedagogové jsou přetížení, roztříštění v názorech a nějaké národní školství je trápí až, když na ně dopadne v podobě papírové směrnice a formuláře. Také je možné, že jen šoupou nohama a tiše souhlasí, jelikož nic jiného na stole nemají a hyperaktivní ministr, s rozsáhlým ministerským aparátem, je snadno utluče. Nebo se jednoduše ukazuje fakt, že učitelský stav souhlasí a podporuje vznik odstrašujícího a hůře prostupného systému, který snáze produkuje méně vzdělané jedince.

1 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
13. prosince 2014 v 9:55  

Redakce opomnela tento clanek oznacit stitkem Eduinu. Ze by zamer?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.