Přečtěte si: Školský ombudsman je zavalen prací. Za dva měsíce má 251 případů

pátek 5. prosince 2014 ·

Bývalý ministr školství Eduard Zeman, který na nově zřízený post školského ombudsmana nastoupil v polovině září, má víc práce, než ministerstvo školství samo očekávalo. Na jeho stole zatím přistálo 251 případů. „Vyřešil už jich zhruba polovinu,“ odpověděla na dotaz E15.cz mluvčí MŠMT Klára Bílá.


Z článku Miroslava Trynera v E15.cz vybíráme:

Ombudsmanovy kompetence zatím nejsou přesně dány, přesto ho ministerstvo školství novými předpisy svazovat nehodlá. „Školský ombudsman je mediátorem. Nemá žádné konkrétní pravomoci, řídí se platnými zákony a vyhláškami,“ vysvětlila Bílá.

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
5. prosince 2014 v 17:51  

Drzim Edovo palce. Zdravi Petr Spirhanzl

Nicka Pytlik řekl(a)...
6. prosince 2014 v 11:45  

Já držím palce všem, kteří mají důvod se na školského ombudsmana obracet.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.