Dopravní výchova interaktivně

pondělí 29. prosince 2014 ·

Projekt Dopravní výchova interaktivně přispívá prostřednictvím moderních vyučovacích metod a materiálů ke zlepšení bezpečnosti dětí v silniční dopravě.

V rámci projektu vznikly nové vzdělávací materiály pro základní školy, které jsou k dispozici zdarma.

 • Interaktivní výukový program pro
  • interaktivní tabule
  • tablety Apple a Android
  • počítače
  • internetové stránky
 • Metodika pro učitele
 • Pracovní listy pro žáky
 • Portál www.jihocesi-bezpecne-na-cestach.cz
Interaktivní program obsahuje kapitoly Chodec, Cyklista, Cestující, Dopravní značky, Křižovatky a Dopravní nehoda. Program vhodně ilustrují tematicky zaměřené fotografie, videa, 2D a 3D animace, což podporuje snadné pochopení a zapamatování dané problematiky. Znalosti si mohou děti ověřit v kvízech.

Do projektu se aktivně zapojili dopravní metodici, psycholog a pedagogové a žáci čtyř partnerských škol v Jihočeském kraji. „Spojením odborníků na dopravní výchovu, škol, dětí, pro které je projekt určen, a společnosti Simopt, která se tvorbě zábavně-vzdělávacích projektů věnuje již více než dvacet let, vznikl ojedinělý projekt, který přináší nové možnosti ve výuce dopravní výchovy,“ říká Ing. Dana Krejčí, hlavní manažerka projektu.

Projekt OP VK s názvem „Dopravní výchova interaktivně“ a s přiděleným registračním číslem CZ.1.07/1.1.14/02.0017 má za cíl prostřednictvím interaktivních vyučovacích metod přispět ke zlepšení bezpečnosti dětí v silniční dopravě. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky, v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Doba trvání projektu: 2. 9. 2013 až 31. 12. 2014

Informační leták o projektu je k dispozici zde (PDF, 4,5 MB).
Internetová verze programu je na adrese www.jihocesi-bezpecne-na-cestach.cz/program/

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.