20. 11.: Národní konferenci e-skills for Jobs 2014

úterý 11. listopadu 2014 ·

Zveme na Národní konferenci e-skills for Jobs 2014, kterou pořádá Dům zahraniční spolupráce u příležitosti evropské kampaně e-Skills for Jobs 2014. Konference se koná dne 20. listopadu 2014 v Praze v Autoklubu ČR, Opletalova 29, Praha 1, a jejím cílem je představit školám a odborné veřejnosti široké spektrum aktivit, které na poli e-skills v České republice existují.


Konference je určená všem vzdělavatelům, pracovníkům v oblasti vzdělávání, zaměstnavatelům v IT sektoru, poradenským institucím v oblastí profesního uplatnění. Srdečně zveme učitele, IT koordinátory a vedoucí pracovníky ZŠ, SŠ, VŠ všech typů škol. Zveme i kariérové poradce, pracovníky asociací a neziskových organizací a další odborníky.

Tématem konference budou digitální dovednosti v souvislosti s lepší uplatitelností na trhu práce, zvýšení atraktivity oboru informačních technologií pro mladé lidi a také zavádění programování do výuky. Představeny budou také výsledky testu IT Fitness. Do panelové diskuse byli pozváni odborníci z organizací zaměřených na informační technologie a zástupci vysokých škol, IT firem i neziskových organizací zabývajících se danou problematikou. Konference je doprovázena také veletržní částí, na které se budou prezentovat jak školy, tak IT firmy a neziskové organizace. Účast na konferenci je ZDARMA.

Registrace probíhá on-line zde.

Program konference

9:00–10:00 Registrace a příprava stánků
10:00–10:10 Zahájení konference a úvodní
slovo (Dům zahraniční spolupráce)

10:10–11:15
Ohlédnutí za evropskou kampaní e-Skills for Jobs 2014
(Dům zahraniční spolupráce)
Evropské a národní aktivity kampaně
IT Fitness test v datech a číslech
Vyhodnocení studentské soutěže Jak bych se
chtěl učit aneb využití ICT v mém oblíbeném předmětu
11:15–11:50 Příklady dobré praxe v oblasti
e-skills – 3minutové prezentace vybraných národních projektů a aktivit
(Partneři kampaně e-Skills for Jobs 2014 v České Republice)
11:50–12:30 Veletrh partnerských aktivit
12:30–13:15 Oběd
13:15–14:00

Panelová diskuse:  Programování – klíčová kompetence pro 21. století

Tématem panelové diskuse bude
zvyšující se důležitost programování jako kompetence pro 21. století a zkušenosti se
zaváděním programování do výuky na základních a středních školách.Panelisté: Martina Kupilíková, Základní a mateřská škola Město Touškov
Petr Naske, Jednota školských informatiků
Martin Průša, I-COM-UNITY
14:00–14:45

Panelová diskuse: e-Skills a uplatnění na
trhu práce 


Tématem panelové diskuse bude
význam elektronických dovedností pro uplatnění na trhu práce a podpora zájmu mladých lidí o
profesním uplatnění v IT oborech. Diskutovat se bude také o větším
zapojení žen do sféry IT.Panelisté: Ilona Prausová – České vysoké učení technické v Praze
Kateřina Cidlinská – Sociologický ústav Akademie věd ČR
Karol Kniewald – CISCO
Jaromír Hor – student oboru Otevřená informatika, České vysoké učení technické v Praze
14:45–15:00 Ukončení konference
Kompletní program včetně přehledu vystavovatelů na veletrhu partnerských aktivit si můžete stáhnout zde.


V případě jakýchkoli dotazů nás kdykoli kontaktujte – alena.mikulikova@dzs.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.