Přečtěte si: Mluvící plyšový robot TROBO propojený s tabletem

sobota 4. října 2014 ·

Mluvící plyšový robot TROBO bude pomáhat dětem objevovat svět přírodních věd, technologií, inženýrství a matematiky (STEM). TROBO a aplikaci pro iPad vyvinuli dva otcové v Orlandu pro své děti. Z původní představy programovatelného robota vznikl nápad propojit hračku s iPadem a spojit tak fyzickou zkušenost s emočním prožitkem k posílení zaujetí dětí pro nové poznatky.

Děti v doprovodu robota pracují na iPadu a dozvídají se například o raketách, internetu, základech přírodních věd apod. V rámci aplikace mohou rodiče vytvořit avatara se jménem dítěte a zapojit ho do příběhů robota TROBO. Příběhy jsou prokládány hádankami, hrami a kvízy. Tvůrci uvažují o tom, že by rodiče měli možnost sami namluvit vyprávění, takže by TROBO mluvil jejich hlasem, dále chtějí nabídnout jeden typ robota pro chlapce (Edison) a jeden pro dívky (Curie). Projekt je ve fázi shromažďování prostředků cestou crowdfundingu (o dalších robotech pro dětskou hru viz zde).

Zdroj: TechCrunch.com

Výběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.