Divadlo Járy Cimrmana - divadlo, které se proslavilo

středa 15. října 2014 ·

Jedinečná kniha o jedinečném divadle

Tato jedinečná publikace je dosud nejobsáhlejším průvodcem po neobyčejně plodné, letos již šestačtyřicetileté historii českého národního pokladu – Divadla Járy Cimrmana.

Na šedesáti čtyřech stranách exkluzivní obrazové knihy vás čeká obsáhlá exkurze dějinami divadla, které se nakonec proslavilo, navzdory všem peripetiím a nepřízním režimu, času i osudu.


Dějepisný text kronikáře Zdeňka Svěráka vás provede historií divadla od počátků až po současnost, seznámí vás s osobnostmi, které se jí více nebo méně účastnily, a nabídne vám příběhy veselé i vážnější.

Kniha je seřazena chronologicky podle vzniku jednotlivých divadelních her. S pomocí bohaté fotografické a obrazové dokumentace vás provede jednotlivými hrami a jejich obsazením z dob dávno i nedávno minulých, ale stanete se tu také svědky osudových setkání, z nichž některá vás možná překvapí.

Publikaci doplňuje více než třicet jedinečných dobových dokumentů, z nichž některé se tu svého zveřejnění dočkaly poprvé. Jako bonus v knize naleznete DVD se záznamem slavnostního  představení ke 40. výročí vzniku Divadla Járy Cimrmana. V divadelním představení Ze hry do hry uvidíte směs nejslavnějších scén z divadleních her o Cimrmanovi.

V knize mimo jiné naleznete:

  • původní protokol o vzniku Divadla Járy Cimrmana
  • obal první vydané desky Divadla Járy Cimrmana – Dlouhý, Široký a Krátkozraký
  • dopis ideologické komisi ONV Praha 10 s – další – obhajobou existence divadla
  • autentické návrhy scény a kostýmů pro hru Lijavec v kresbě J. Weigela
  • dopis Z. Svěráka a V. Kotka soudružce předsedkyni J. Švorcové
  • plakát zvoucí na představení Záskoku v Národním divadle
  • ...a mnohem více.
Doporučená cena 1 390 Kč. Pouze do konce října můžete knihu objednávat s akční 25% slevou na www.albatrosmedia.cz.

Prolistujte si ukázkovou kapitolu:


1 komentářů:

turistao 982 řekl(a)...
15. října 2014 v 15:32  

"Dals králíkúm?" "Dal"

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.