Přečtěte si: K ústní zkoušce z češtiny (Máj Karla Hynka Máchy)

úterý 2. září 2014 ·

Článek je polemickou reakcí na literární část maturitní přílohy deníku MF Dnes věnovanou Máji Karla Hynka Máchy. Zaměřuje se na problematiku výběru edice textu a na to, co by mělo být předmětem ústní zkoušky státní maturity z češtiny.

Z článku Roberta Ibrahima v časopise Český jazyk a literatura, č. 5, 2014/Ascestinaru.cz vybíráme:

Literární část 1. dílu seriálu MF DNES nejen že nemá s obsahem a cílem ústní zkoušky mnoho společného, ale dokonce jim odporuje. Ignoruje se v ní totiž to hlavní: text uměleckého díla. Úrovní zpracování ani způsobem myšlení se příliš neliší od leckdy nedbalých studentských čtenářských deníků, kterými je zaplevelen internet. Uveřejnění takto nekvalitního materiálu není jen selháním obou autorek, ale i redakce MF Dnes, která takový text čtenáři předkládá jako vzorový.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.