Ministr školství představil rozpočtové priority svého resortu

čtvrtek 25. září 2014 ·

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek dnes na tiskové konferenci představil rozpočtové priority resortu školství. Jak je známo, ministru školství se podařilo vyjednat s ministrem financí navýšení resortního rozpočtu o 4,2 mld. Kč a resort dostane navíc ještě 465 milionů korun na platy pedagogů ještě pro letošní rok.


Ministr školství představil pět hlavních priorit, z nichž první jsou platy pedagogů a nepedagogů, pro které je v rozpočtu připraveno celkem 2,5 mld. Kč a 465 mil. Kč, které se do platů pedagogů promítnou již letos. Dalšími prioritami jsou 800 milionů korun na sport, 400 milionů korun pro vysoké školy, 300 milionů korun na pomůcky a 200 milionů na posílení kapacit mateřských a základních škol. „Jedná se o navýšení prostředků pro již rozběhnutý fond na rozvoj kapacit, protože poptávka ze strany zřizovatelů je mimořádná,“ říká ministr školství. Navýšení rozpočtu podle něj plní vládní programové prohlášení s tím, že se do něj prolíná důraz na kvalitu a nikoliv kvantitu. „Navýšení prostředků na platy pedagogů navíc vytváříme podmínky pro zavedení kariérního řádu,“ říká ministr školství.

Navýšení rozpočtu školství na tiskové konferenci podpořil i předseda školských odborů František Dobšík. „Navýšení vítáme a velmi pozitivně jej oceňujeme. Je to určitě posun k tomu, po čem voláme, tedy aby šlo do vzdělávání dostatek prostředků,“ řekl na tiskové konferenci František Dobšík.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.