Eduína – Cena za inovace ve vzdělávání vstupuje do druhého ročníku

úterý 16. září 2014 ·

Eduína otevírá nominace. Nominovat lze jednotlivce, školy i jiné organizace. Rozhoduje originalita, funkčnost, užitečnost a přenositelnost.


V roce 2013 proběhl první ročník Eduíny, ceny za inovátorské vzdělávací projekty udělované ve třech kategoriích. Z 68 nominací bylo vybráno do finálových kol 12 počinů zasahujících do široké škály vzdělávacích oblastí. Z nich 9 si odneslo cenu. Druhý ročník by měl na tuto sklizeň minimálně navázat.
V rámci Eduíny budou vyhlášeny a oceněny tři kategorie: Cena odborné poroty, Cena veřejnosti a cena Aula slávy za dlouhodobý přínos vzdělávání udělovaná organizátorem, společností EDUin.

KDO NOMINUJE: Nominovat může jakýkoliv občan a organizace.
KOHO NOMINOVAT: Je možné nominovat jedince, školu a organizace působící v ČR a podílely se na autorství projektu či inovace. Přihlášeny mohou být i projekty, které byly nominovány minulý rok a nebyly oceněny.
KRITÉRIA: originalita/inovativnost, funkčnost, užitečnost, přenositelnost
PRŮBĚH: Výběr proběhne ve dvou kolech. Odborná porota vybere devět nejzajímavějších projektů a také rozhodne, který z nich získá Cenu odborné poroty. Veřejnost bude mít možnost vybírat z těchto 9 počinů mezi 15. – 21. 11. 2014. Hlasování veřejnosti proběhne online. Pořádající organizace EDUin uvede prvního českého vzdělavatele do Auly slávy.

Nominace se přijímají do 15. 10. 2014 do 24:00 hodin prostřednictvím elektronického formuláře na www.eduina.cz.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Smyslem je vyjádřit podporu inovacím, které mohou posunout české vzdělávání kupředu. Zároveň ocenit autory takových záměrů a dodat jim povzbuzení v jejich nelehkém počínání.“


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.