E-kniha pro vás: Computer Science Unplugged

úterý 16. září 2014 ·

Počítače jsou všude. Všichni se potřebujeme naučit, jak je používat, a mnoho z nás s nimi pracuje každý den. Ale jak fungují? Jak přemýšlejí? A jak je můžeme urychlit a vylepšit? Všechny tyto otázky zkoumá fascinující předmět zvaný výpočetní technika. Jednoduché a zábavné aktivity v této knize, určené pro děti různého věku, vám představí některé stavební kameny počítačů – aniž by děti vůbec musely počítač použít!

Tuto knihu lze snadno používat buď jako doplněk a rozšiřující program, nebo přímo v běžných hodinách. Abyste mohli se svými žáky probírat principy uvedené v této knize, nemusíte být odborníci na počítače. Kniha obsahuje širokou škálu aktivit s přímočarým výkladem důležitých informací. Najdete zde odpovědi na nejrůznější otázky a každá aktivita končí pasáží s názvem ‚K čemu to všechno je?‘, která vysvětluje smysl aktivit.

Mnoho aktivit se týká matematiky, například výklad binárních čísel, mapování a grafy, vyhledávací šablony a metody řazení i způsoby šifrování. Ostatní jdou ruku v ruce s výukou výpočetní techniky a nabízejí informace a pochopení toho, jak počítače fungují. Děti se stávají aktivní součástí komunikace, řeší problémy a využívají svoji kreativitu a myšlení ve smysluplném kontextu.

Kromě této knihy nabízí projekt „Unplugged“ mnoho zdarma dostupných materiálů na internetu, například videa, obrázky a dodatkový materiál, to vše na adrese csunplugged.org.

E-kniha ke stažení ve formátu DOC:2 komentářů:

D.T. řekl(a)...
16. září 2014 v 16:29  

Používám to pár let, sice v originále, ale všem doporučuji!

Milan Keršláger řekl(a)...
16. září 2014 v 16:38  
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.