Svobodní odmítají záměr Ministerstva školství odejmout soukromým školám část provozní dotace

pondělí 4. srpna 2014 ·

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy hodlá ve zkráceném řízení předložit Poslanecké sněmovně zákon „sjednocující podmínky financování všech škol ze státního rozpočtu“, který by platil už od příštího roku. Namísto slibovaného rozvoje školství mají být dotace státu na vzdělávání sníženy a má se usnadnit další snižování v budoucnosti.

Ministerstvo chce, aby náklady na vzdělávání nesl ve větší míře zřizovatel. Protože zřizovatelem většiny základních škol jsou obce a zřizovatelem většiny středních škol jsou kraje, budou tyto školy dotovány přes obecní a krajské rozpočty. Soukromé školy tak budou diskriminovány.

Svobodní požadují pro všechny žáky a studenty rovné podmínky při podpoře vzdělávání z veřejných rozpočtů nezávisle na tom, kdo je vlastníkem nebo zřizovatelem školy.

Odkazy na příslušné materiály: https://apps.odok.cz/kpl-detail?pid=KORN9LNDY880

Zdroj: Svobodní.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.