Projekt Škola dotykem vybaví 12 škol nejmodernějšími vzdělávacími technologiemi

úterý 26. srpna 2014 ·

Dvanáct základních škol a gymnázií začne školní rok se třídou nově vybavenou nejmodernějšími vzdělávacími technologiemi. Ve výčtu zapojených škol do projektu Škola dotykem jsou základní školy a gymnázia z celé České republiky. Cílem je zjistit přínos dotykových technologií ve výuce, součástí je proto realizace výzkumu, který mimo jiné bude zkoumat změny postojů žáků a učitelů k vyučování. Realizátorem projektu je nezisková organizace EDUkační LABoratoř (EDULAB) s podporou společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, která školám věnuje 350 tabletů, 12 interaktivních obrazovek a další potřebné technologické vybavení.


„Digitalizace škol je již několik let úzce spjata s interaktivními tabulemi a v poslední době také s tablety. Často se ale lidé ptají, zda jsou technologie ve školství dobrou volbou. Škola dotykem má za úkol ukázat možnosti a cesty, jak mohou technologie, především tablety, školství pomoci. Do projektu je zapojeno 12 různých škol – základní školy, gymnázia, velká města nebo také malotřídka. Jsme rádi, že jej můžeme realizovat se společností Samsung, která je světovým technologickým lídrem,“ říká Eva Greblerová, lektorka odborných kurzů z neziskové organizace EDULAB.

Zapojení učitelé a žáci budou vytvářet videoblogy, případové studie a materiály, které se pak objeví na webových stránkách projektu. Školy dostanou pro celou jednu třídu tablety Samsung, interaktivní obrazovky, výkonnou bezdrátovou síť a software Samsung School, jehož prostřednictvím například učitelé dokáží řídit a spravovat aktivity všech žáků. Součástí projektu jsou také školení, jejichž cílem je především učitele s technologiemi seznámit a naučit je využívat předností, kterými digitální pomůcky disponují. Projekt Škola dotykem bude probíhat celý školní rok 2014/2015.

„Samsung Electronics v rámci svých aktivit v oblasti společenské odpovědnosti dlouhodobě podporuje projekty zaměřené na vzdělávání a zavádění nejnovějších technologií do běžné výuky. Škola dotykem je právě takovým pilotním projektem, v rámci kterého bychom rádi vytvořili podmínky pro modernizaci vyučování v České republice,“ říká Zuzana Zelenická, Corporate citizenship manager společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

O neziskové organizaci EDUkační LABoratoř (EDULAB)
EDUkační LABoratoř (EDULAB) je nezisková organizace, jejímž posláním je podpora a rozvoj moderních forem výuky ve školách. Hlavním cílem EDULAB je zvýšit popularitu využívání moderních vzdělávacích technologií na školách a ukázat jejich přínos a význam pro modernizaci školství. EDULAB také přináší učitelům možnost získat praktické dovednosti absolvováním školení a vyzkoušet si práci s nejmodernějšími vzdělávacími technologiemi.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd., je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.