MŠMT razantně odmítá nepravdivé údaje v článku Lidových novin

sobota 16. srpna 2014 ·

Lidové noviny dnes publikovaly text s titulkem „Bruselská výstraha ministru Chládkovi“. Článek obsahuje řadu dezinformací, které je třeba uvést na pravou míru. Předně je třeba napsat, že re-audit systémů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) probíhal od května 2012 do května 2014. Tedy převážně v době, kdy resort vedli Petr Fiala a Dalibor Štys. Ministr Chládek nastoupil do čela ministerstva 29. ledna a v květnu byl tedy ve funkci pouhé čtyři měsíce.

Pochybení, o kterých se text Lidových novin zmiňuje, se týkají zejména let 2012–2013. Audit také konstatuje, že v poslední době dochází ke zlepšení. Další dezinformací, které se Lidové noviny dopustily, je údajné systémové pochybení řídicího systému OP VK. K tomuto je potřeba uvést, že tento týden obdrželo ministerstvo výsledky dalšího auditu tohoto systému z ministerstva financí, který žádné pochybení řídicího systému neshledal a označil jej jako funkční.

Auditoři Evropské komise zkontrolovali v období od května 2012 do května 2014 celkem 50 projektů. V protokolu, který Řídicí orgán OP VK obdržel na přelomu července a srpna, auditoři systémové nedostatky v řízení tohoto operačního programu strong>nezmiňují. Informace redaktora Martina Rychlíka, že systém jako celek nefunguje, se tedy nezakládá na pravdě.

Hodnoceno bylo celkem 6 klíčových kritérií. Jedno z nich bylo ohodnoceno známkou 1, další čtyři známkou 2 a pouhé jedno kritérium bylo označeno stupněm 3, protože v něm chybovost přesáhla 2 procenta. V reakci na audit budeme usilovat tuto chybovost snížit. Celkově je však chybovost v rámci auditu nízká – činí pouhých 1,69 procenta.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.