MŠMT podpoří asistenty pedagogů a výuku cizích jazyků

úterý 12. srpna 2014 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpořilo druhé kolo rozvojového programu Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na rok 2014. „Asistenti pedagogů budou v období září až prosinec 2014 podpořeni částkou o 20 milionů vyšší, než v roce 2013,“ říká ministr školství Marcel Chládek. Bezmála 200 milionů pak bude v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost využito na výuku cizích jazyků ve školách.

„Vyhlášením druhého kola rozvojového programu na financování asistentů pedagogů pro žáky a studenty se zdravotním postižením či sociálním znevýhodněním jsme vyšli vstříc požadavkům ředitelů škol na zohlednění změn v počtech žáků spojených se začátkem nového školního roku,“ vysvětluje ministr školství. V programu jsou tak podpořeni jak asistenti pedagoga k nově přijatým dětem a žákům, tak k těm, u nichž v průběhu roku došlo ke změnám vzdělávacích potřeb, a asistent pedagoga jim byl přiznán nově. Celková částka na podporu asistentů pedagoga je v rámci tohoto programu pro celý letošní rok 165 milionů korun, přičemž byla oproti roku 2013 navýšena o 20 milionů korun. „Součástí programu je také financování asistentů pedagogů pro děti a žáky se zdravotním postižením v soukromých a církevních školách,“ dodává Marcel Chládek. S realizací tohoto rozvojového programu je počítáno i v roce 2015. 

Ministerstvo dnes rovněž schválilo podporu z výzvy 55 v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK), která je zaměřena na podporu výuky cizích jazyků a výuku v cizích jazycích ve školách a školských zařízeních„Podpořeno bylo 6 z předložených 13 projektů,“ shrnul ministr Chládek. Jednalo se podle něj zejména o ty, které zapojily do výuky cizích jazyků rodilé mluvčí ze zemí EU či o zavádění výuky předmětů v cizím jazyce (metoda CLIL), a to včetně jazykové přípravy pedagogů.Celkový objem dotace je 199,8 milionu korun.

1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
13. srpna 2014 v 18:05  

MŠMT podpoří asistenty pedagogů?

Vyčleněná včástka 165 mil korun znamená, že na jednu školu průměrně vychází asi 40 000 Kč. Z toho zaplatí škola asistenta pedagoga ohodnoceného minimální mzdou sotva po dobu 4 měsíců.

Tomu se fakt říká podpora jako hrom.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.