Učitelé s delší praxí dostanou přidáno více

úterý 29. července 2014 ·

Ministr školství Marcel Chládek dnes se zástupci odborů jednal o tarifních platech ve školství a kariérním řádu.

"Dohodli jsme se s panem předsedou odborů, že co se týká navýšení platů učitelů v příštím roce, bude tam určitá progrese, tedy začínající učitelé nebudou mít tak velké navýšení jako ti, kteří učí delší dobu," prohlásil na brífinku s novináři ministr Chládek. Jako příklad uvedl tabulku ve 12. platové třídě, která je v regionálním školství nejčastější. Začínající učitelé podle ní dostanou v roce 2015 přidáno 400 korun, učitelé s minimální praxí 500 korun, dále se podle odučených let částky zvyšují na 700, 900 a 1100 korun."Počítáme s tím, že v dalším roce pak bude nabíhat i kariérní řád, který bude také spojen s navýšením prostředků do platů učitelů," dodal ministr.

Od roku 2015 dojde také k navýšení tarifních platů nepedagogických pracovníků, a to v průměru o 500 korun.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.