Za jeden rok proškolil NIDV téměř 1400 pedagogů k písmu Comenia Script

pátek 6. června 2014 ·

V rámci plnění rezortního úkolu Podpora čtenářské gramotnosti realizuje NIDV také certifikované školení k používání písma Comenia Script, které bylo zahájeno již v březnu 2013, a to proškolením a certifikací 15 lektorek. Od května do června 2013 se uskutečnilo celkem 14 vzdělávacích programů, které finančně podpořilo MŠMT.

Následně zahájil NIDV vzdělávání v rámci DVPP ve všech krajích ČR, mimo jiné i pro české učitele působící na zahraničních školách, kterého se zúčastnilo 13 zájemců.

V 1. pololetí 2013 absolvovalo certifikační vzdělávání k písmu Comenia Script 700 účastníků z 541 škol a od září 2013 do června 2014 se jej zúčastnilo dalších 658 pedagogů ze 498 škol. Asi pětina realizovaných programů byla na objednávku pro konkrétní kolektiv školy.

Program se skládá se z 6 vyučovacích hodin (3 teorie, 3 praktické činnosti), následovalo cca 21 dní na procvičování dovednosti písmo používat, poté se konala závěrečná 2hodinová část, kdy došlo k testování učitelů a po opravě testů byla úspěšným absolventům předána nebo zaslána osvědčení s certifikační doložkou.

K výuce byly používány materiály od autorky písma MgA. Radany Lencové.

Rozhodnutí, zda škola zavede výuku tohoto písma od 1. ročníku, je zcela v její kompetenci. Od září 2013 se vyučovalo toto písmo na 33 pilotních školách v ČR.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.