Jak na DUM: 400 000 obrázků z The Metropolitan Museum of Art

pondělí 2. června 2014 ·

Známé The Metropolitan Museum of Art, sídlící v New Yorku, zpřístupnilo online kolekci téměř čtyř set tisíc snímků uměleckých děl. Snímky jsou k dispozici bezplatně pro nekomerční použití v jakýchkoli médiích.

V rámci iniciativy Open Access for Scholarly Content (OASC) jde o krok ve prospěch žáků, studentů, pedagogů, výzkumných pracovníků, a dalších, kteří se podílejí na vědecké nebo kulturní činnosti. Thomas P. Campbell, ředitel a CEO společnosti The Metropolitan Museum of Art, k tomu řekl: "Díky této nové, politice otevřeného přístupu jsme se připojili k rostoucímu množství muzeí, které poskytují bezplatný veřejný přístup k snímkům uměleckých děl. Jsem rád, že digitální technologie mohou otevřít dveře k pokladům naší encyklopedické sbírky."

Většina snímků je ve vysokém rozlišení v online kolekci na webu muzea, kde je k dispozici i podrobná kategorizace a mnoho parametrů výběru. Díla, která jsou k dispozici ke stažení, jsou označeny ikonou "OASC". Více informací o pravidlech použití na OASC FAQ.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.