Bořivoj Brdička: Vyprávěj svůj příběh digitálně

středa 18. června 2014 ·

Zpráva o 2. ročníku stejnojmenné soutěže žáků, která si hledá místo mezi aktivitami našich škol a jejíž náplň je v době zavádění technologií do výuky zřetelně přínosná.Ve čtvrtek 12.6. byl slavnostně zakončen druhý ročník soutěže Vyprávěj svůj příběh digitálně, kterou jako osobní iniciativu organizuje propagátorka této velmi hodnotné výukové aktivity Ing. Dana Slánská z Katedry aplikované matematiky FP TUL (viz Vyprávěj svůj příběh digitálně). Velkou zásluhu na úspěchu má Microsoft, který věnoval ceny pro vítěze a poskytl pro finále prostory. Já jsem se zúčastnil v roli člena odborné poroty.

V Praze se sešla většina z cca 50 soutěžících autorů (viz archiv fotek). Všichni si užili předvedení těch nejlepších příspěvků a z úspěchu (i neúspěchu) druhých se minimálně poučili. Nad některými specifikami této tvorby (např. o autorských právech) a okolnostmi vzniku děl jsme diskutovali. Myslím, že určitě stojí za to podívat se alespoň na ty nejlepší:

Kategorie 1. stupeň ZŠ

Plyšový rybář - Marie Juláková, 5. ročník ZŠ a MŠ Hrubý JeseníkCelý článek na spomocnik.rvp.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.