36. ročník soutěž Středoškolská odborná činnost zná své vítěze

úterý 17. června 2014 ·

V Plzni na gymnáziu Luďka Pika skončila v neděli 15. června 2014 největší přehlídka samostatných prací středoškoláků – Středoškolská odborná činnost (SOČ), jejímž vyhlašovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jejím gestorem Národní institut pro další vzdělávání.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo na tři sta vítězů krajských kol v 18 oborech – od matematiky až po informatiku. Přehlídku slavnostně zahájil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek v Techmania Science Center – bývalé výrobní hale Škody Plzeň, dnes určené především mladým i nejmladším zájemcům o vědu a techniku.

Se studenty diskutovala stovka porotců, jejichž složení bylo stejně pestré jako volně vybíraná témata soutěžních prací: posuzovali je učitelé středních škol, vědečtí pracovníci akademie věd a vysokoškolští učitelé.

Obhajoby skončily a diplomy a věcné ceny byly předány v neděli odpoledne autorům nejlepších odborných prací za přítomnosti zástupců akademické sféry.

Pro řadu studentů účastí v celostátním kole aktivity Středoškolské odborné činnosti nekončí. Byli nominováni k účasti na zahraničních soutěžích v USA, Číně a Evropě, další pak navrženi do soutěže České hlavičky a na Cenu Učené společnosti.

Celostátní přehlídka 37. ročníku SOČ se bude konat příští rok poprvé v historii soutěže v Praze. Pořadatelskou štafetu z rukou ředitele gymnázia Luďka Pika v Plzni Mgr. Aleše Janouška převzal prorektor Vysoké školy ekonomické v Praze doc. Ing. Jakub Fischer, Ph.D.

Výsledková listina SOČ 2014

Talentcentrum NIDV

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.