Inspirace pro vychovatelky a vychovatele školních družin a školních klubů z celé republiky

pátek 2. května 2014 ·

Na celostátní seminář, který pořádá oddělení Vzdělávání a podpory Národního institutu pro další vzdělávání, se v červnu do Prahy sjedou pedagogičtí pracovníci školních družin a školních klubů ze všech koutů republiky, aby si vyměnili zkušenosti z práce s dětmi a mládeží ve školských zařízeních pro zájmové vzdělávání. Akce se uskuteční 6. až 7. června 2014 v prostorách Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání, Za Černým mostem 3/362 v Praze 9 – Hloubětíně.


Cílem setkání, které bude zahájeno v pátek 6. června 2014 v 9.00 hod, je přispět ke zkvalitňování zájmového vzdělávání ve školních družinách a školních klubech a ke zvyšování a prohlubování odborné úrovně a připravenosti pedagogických pracovníků těchto zařízení. Organizátoři akce do programu již tradičně zařadili inspirativní vzdělávací dílny, které budou probíhat po oba dva dny setkání. Zkušení lektoři si pro jednotlivé dílny připravili zajímavá témata a účastníci si mají z čeho vybírat:

  • Zdravé klima v zájmovém a neformálním vzdělávání (nebezpečí kyberšikany, sexting, týrání a zneužívaní dětí, domácí násilí…)
  • Výtvarné inspirace (náměty a inspirace pro výtvarné a pracovně- technické činnosti)
  • Legislativa pro zájmové vzdělávání (legislativní rámec pro činnost školských zařízení zájmového vzdělávání i pro vlastní činnost vychovatelů)
  • Silnice za to nemůže (rozdíl mezi dopravní výchovou ve škole a ve školní družině)
  • Dramatická výchova (praktické ukázky her a cvičení, náměty k činnosti s dětmi)
  • Problematika zájmového vzdělávání (základní kompetence vychovatele v oblasti legislativy a ŠVP, spolupráce s vedením školy, řešení nedostatku míst ve školních družinách…)
  • Společně do přírody (cíle a obsah environmentálního vzdělávání a výchovy – EVVO)
  • Zvyky a svátky v novém kabátě (náměty a inspirace pro rukodělné tvoření s využitím řemesel, zvyky, svátky a tradice

Obsahové zabezpečení vzdělávacích dílen vzniklo v návaznosti na strategické dokumenty Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a vychází také z evaluace účastníků předcházejícího ročníku celostátního setkání.

Zájemci o účast na celostátním semináři ŠD a ŠK se mohou přihlašovat na adrese http://seminar.nidv.cz/ do 3. 6. 2014 včetně. Zde také naleznou podrobné informace o akci.

Vlasta Kohoutová, NIDV

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.