7.-9. 6.: Leadership – jak se stát dobrým lídrem

čtvrtek 8. května 2014 ·

Národní institut pro další vzdělávání pořádá v červenci v rámci Manažerského trivia třídenní celostátní vzdělávací program, určený ředitelům a zástupcům ředitelů škol a školských zařízení, kteří po vyčerpávajícím školním roce potřebují zvolnit tempo a získat podporu ve svých rozhodováních v oblasti personální práce. V průběhu semináře se účastníci seznámí s možnostmi, které leadership nabízí, a také si je prakticky vyzkoušejí.


Seminář s názvem „Vůdci přitahují a jsou přitažliví – Lionel Tiger (americký antropolog) je určen pro vedoucí pracovníky všech typů škol, kteří chtějí získat nové poznatky jak správně vést tým lidí k jeho maximální výkonnosti. Leadership – prostředek k pochopení, jak inspirovat, motivovat a pomáhat v tomto případě učitelům s cílem maximálního využití jejich potenciálu.

Naučte se, jak být dobrým lídrem. Přes charakteristiku lídra a vymezení prvků leadershipu, přes definici rozdílu mezi manažerem a lídrem se seznámíte s prvky leadershipu, s případnými překážkami a nástroji leadershipu. Dozvíte se, jak být motivujícím i inspirujícím lídrem. Naučíte se řešit konfliktní situace optimálním způsobem, svůj učitelský sbor povedete citlivě a profesionálně. Naučíte se efektivně delegovat kompetence a poznáte bariéry delegování.

Cyklus je rozdělen do tří samostatných, volně navazujících jednodenních bloků:

  1. Stanovení cílů
  2. Překonávání překážek
  3. Nástroje leadershipu

Podrobný program včetně časového harmonogramu bude zaslán všem přihlášeným účastníkům.

Datum konání: 7.–9. července 2014 (pondělí až středa)

Místo konání: Univerzitní centrum Šlapanice (www.skm.muni.cz)

Lektoři: Mgr. Michal Dubec

Cena: 1 260 Kč (bez nákladů na ubytování a stravování) - je možno hradit z prostředků na DVPP

Kromě vzdělávání organizátoři nabízejí možnost exkurzí a poznávání historických památek Brna a okolí (Špilberk – nové expozice, Brněnská přehrada, Hrad Veveří, Slavkov a památníky v okolí historické bitvy u Slavkova, Macocha aj.)

Ubytování a stravování viz příloha Závazná přihláška (prosím písemně na: dostalovas@nidv.cz)

Ubytování a stravování hradí účastník na místě oproti příjmovému dokladu. Náklady na cestu, ubytování a stravu můžete řešit cestovním příkazem.

Přihláška na:
http://www.nidv.cz/aplikace/prihlasovani/kurzy_prihlasit.php?id_kurzu=40678&operace=detail

Mgr. Šárka Dostalová, garantka programu, NIDV

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
8. května 2014 v 11:58  

vzdělávací program, určený ředitelům a zástupcům ředitelů škol...
- jak být motivujícím i inspirujícím lídrem...
- řešit konfliktní situace optimálním způsobem...
- učitelský sbor povedete citlivě a profesionálně...


Původně jsem si myslel, že bez tohoto nikoho za ředitele nevezmou, a ten si bez tohoto nevezme nikoho za zástupce.
Ale teď už začínám lecčemus rozumět.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.