Začíná hlasování v taneční soutěži pro školy The SCHOOL DANCE. O účast ve finále bojuje 400 škol ze tří států

čtvrtek 8. května 2014 ·

Největší středoevropská taneční soutěž pro školy The SCHOOL DANCE 2014 vstupuje do druhé fáze – hlasování. O přízeň hlasujících se uchází více než 400 tanečníků (jednotlivců, párů nebo skupin). Největší zastoupení tanečních videí mají školy ze Slovenska, kde se koná již třetí ročník soutěže. V České republice se prvního ročníku účastní téměř 50 škol. Soutěž pro mateřské, základní a střední školy se letos kromě ČR a Slovenska koná také v Polsku.

První kolo hlasování probíhá do 25. května 2014 na stránkách soutěže www.schooldance.cz prostřednictvím sociální sítě Facebook. Po prvních několika hlasovacích dnech mají také některá česká videa tisíce zhlédnutí a stovky hlasů. Hlasující mohou dát svůj hlas všem videím, jednomu videu pouze jeden hlas. Do druhého kola hlasování postoupí 30 nejúspěšnějších videí, které budou mít nejvíce hlasů. Druhé kolo hlasování na www.schooldance.cz proběhne od 26. května do 31. května, z něhož tři videa s největším počtem hlasů postoupí přímo do finále. Dalších sedm vybere odborná porota bez ohledu na počet dosažených hlasů. Dvě divoké karty udělí pořadatel soutěže. Dvanáct postupujících tanečníků respektive tanečních skupin se setká ve velkém tanečním finále ve Slovenském národním divadle, kde rozhodne o vítězi porota. Finále se uskuteční v červnu tohoto roku.

Pořadatelem The SCHOOL DANCE 2014 je nezisková organizace EDULAB a taneční akademie DANSOVIA. V České republice je partnerem soutěže společnost EDULOGY, tvůrce digitálního vzdělávacího obsahu a provozovatel vzdělávacího portálu eKabinet.cz. Kromě videí školy vytvářely také interaktivní materiály zaměřené na prezentaci regionu, ze kterého škola pochází. Soutěž tak kromě pohybu podporuje aktivní využívání moderních digitálních technologií. Hlavní záštitu nad soutěží převzal Digitální lídr SR Peter Pellegrini.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.