24. 4.: debata Patří politika do škol?

sobota 19. dubna 2014 ·

Jen čtyři dny před konáním Studentských voleb do Evropského parlamentu 2014 pořádá Jeden svět na školách ve čtvrtek 24. dubna debatu s organizátory projektu v České republice a s odborníky z oblasti školství a vzdělávání. Přijďte diskutovat o smyslu studentských voleb a politických tématech na školách.

Středoškoláci si na konci dubna vyzkoušejí již popáté tzv. volby nanečisto. Tentokrát do Evropského parlamentu. Před čtyřmi lety, kdy se studentské volby konaly na školách poprvé, se otevřela bouřlivá debata, jestli politika a politická témata do škol vůbec patří. Přestože mnohé odmítavé reakce postupem doby odezněly a studentské volby se jakožto vzdělávací projekt staly běžnou součástí výuky na některých středních školách, projekt stále přináší řadu otázek do diskuze. Mají studentské volby na školách smysl, a co mohou mladé lidi naučit? Jaký je vztah studentských voleb ke školskému zákonu? Jak probíhají studentské volby v Norsku, kde mají dvacetiletou tradici?

Debatovat budou tito hosté:
  • Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni
  • Petr Bannert, ředitel Odboru vzdělávání, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
  • Milan Hrubeš, Centrum občanského vzdělávání
Moderuje Jindřich Šídlo, hlavní analytik Hospodářských novin

Vstup zdarma. Pozvánka ke stažení v PDF.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.