Přečtěte si: Letos by se platy mohly zvednout maximálně o tři stovky

úterý 18. února 2014 ·

Že bychom mohli jásat, to tedy rozhodně ne. Objem prostředků na platy v regionálním školství zůstává již třetím rokem plus mínus ve stejné výši, což se ale o inflaci říci nedá. Ta nám každoročně z našich peněženek nenápadně ukrajuje. Jinými slovy, za stejné peníze si kupujeme méně.


Z článku Karly Tondlové v Týdeník-školství.cz vybíráme:

„V letošním roce je do krajských rozpočtů normativně rozepsáno v oblasti mzdových výdajů včetně odvodů o více než jednu miliardu korun více než v roce 2013,“ uvádí Václav Pícl. „To představuje nárůst o 1,41 procenta. Z této částky však musíme odečíst výdaje na pokrytí nárůstu výkonů (v předškolním a základním vzdělávání se zvýšil počet žáků), pak na zvýšení platů v tomto roce zbývá 797,9 milionu korun. V procentech to je přesně 1,04.“

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
18. února 2014 v 11:22  

Letos by se platy mohly zvednout maximálně o tři stovky

Na hodinu? To by šlo.
A to jako těm kvalitním, nebo i kvalifikovaným?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.