Jitka Rambousková: Začínáme s mobily III. anebo Skenujeme sešity

pondělí 17. února 2014 ·

Tahle akce nebyla takhle plánovaná, ale nakonec se mi hodně hodila. Každý třídní to zná – nemocný žák a maminka by ráda sešity, aby si je dopsal. A třídě se nechce. A když je navíc žák dojíždějící, problém dvojnásobný. Takže naskenovat a poslat. Můžu to udělat sama, ale pokud to jde jinak, tak proč :-)

A tak jsme vytáhli zase mobily a nainstalovali jsme CamScanner. Pro mne jasná volba. Nafotit sešit – upravit – vytvořit PDF – odeslat mail na pár kliknutí, snadně a bezbolestně. Aplikace opět běhá na iPadu i Androidu. Navíc se ve třídě objevil mobil s Windows, a i pro ně má aplikaci. Trošku matoucí byl diametrálně odlišný vzhled aplikace na mobilech a na iPadu, na kterém jsem ukazovala základní funkce. Nicméně během pár minut odešly maily s naskenovanými sešity v PDF formátu. Dokonce někteří použili i další úpravy, doplňovali poznámky či naopak zamalovávali to, co k látce nepatřilo. Nepoužili jsme přihlášení, pokud by bylo třeba sdílet, úplně stačí ukládat na některé cloudové úložiště. Maminka ještě odpoledne psala, že vše došlo OK.

Myslím, že těch 15 minut se nám ještě mnohokrát vrátí a nebyl to ztracený čas. Příště už to zvládnou sami a snad je napadne aplikaci použít. Ještě natrénujeme ukládání do společné složky na GoogleDisku a bude to dokonalé.

PS. A sami to zvládají. Zhruba za týden jsem venku před školu potkala dvě slečny, které se dohadovaly nad mobilem a ptala jsem se, co dělají. Posílaly naskenované sešity nemocné spolužačce.


Převzato s laskavým souhlasem autorky z jejího blogu Co jsem vyzkoušela

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.