Přečtěte si: Dětská herna v Olympii? Ideální přípravka pro gamblery, říká odborník

čtvrtek 16. ledna 2014 ·

Namísto míčků, kuliček nebo plyšáků stojí v dětské herně modřického nákupního centra Olympia automaty, které mají děti zabavit po dobu nákupů jejich rodičů. Ty však kritizují odborníci. Podle nich je to nejlepší cesta k hráčské závislosti.


Z článku Kateřiny Šmajzrové v Brno.iDNES.cz vybíráme:

Automaty se však i vzhledem a "ziskovostí" podobají těm opravdovým.

"Dovedu si představit, že taková herna pro děti bude přípravkou pro to, aby osmnáctiletý mohl pružně přejít do heren pro dospělé a tam nechávat peníze a zbytek života strávit po hernách nebo v kriminálech," varoval před rizikem primář mužského oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice Karel Nešpor.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
16. ledna 2014 v 19:18  

Dětská herna v Olympii?

A co tablety pod stromečkem?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.