Peníze hýbou světem! Přijďte o tom diskutovat s odborníky do Národního muzea

sobota 11. ledna 2014 ·

Národní muzeum zve na cyklus diskuzních večerů Peníze hýbou světem, který navazuje na úspěšnou výstavu Peníze v Nové budově Národního muzea. Co způsobilo současnou ekonomickou krizi? Jak funguje trh s uměním? Lze za peníze koupit opravdu vše? To všechno a mnohem více se návštěvníci dozvědí na veřejných panelových diskuzích nad aktuálními problémy současné společnosti. Účastníky diskuzí budou mimo jiné guvernér České národní banky Miroslav Singer, sběratel umění Vladimír Železný, první český vítěz turnaje European Poker Tour Jan Škampa nebo filozof Jan Sokol a Tomáš Sedláček, známý ekonom a autor oceněné knihy Ekonomie dobra a zla. První diskuze na téma ekonomické krize se uskuteční již 16. ledna 2014 od 18 hodin v Nové budově Národního muzea!


Diskuzní cyklus Peníze hýbou světem je jedním z doprovodných programů k výstavě Peníze, která seznamuje návštěvníky s fascinujícím světem peněz v širších kulturních souvislostech. Na výstavě jsou vystaveny nejvzácnější předměty jak ze sbírek Národního muzea, tak řady jiných institucí, jejichž hodnota je téměř nevyčíslitelná. Výstava není pouze o penězích jako platidlech, ale především o penězích jako společenském fenoménu, který hýbe světem a lidskými osudy.


Diskuzní večery k výstavě Peníze:


Ekonomická krize / 16. 1. 2014, 18.00
Co způsobilo současnou ekonomickou krizi a jak z ní ven? Jak ovlivňuje krize život firem a institucí?
Ing. Miroslav Singer, Ph.D.
guvernér České národní banky
Prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr. h. c.
rektor Vysoké školy ekonomické v Praze
Ing. Petr Koblic
generální ředitel Burzy cenných papírů Praha, a.s.
PhDr. Michal Lukeš, Ph.D.
generální ředitel Národního muzea
PhDr. Jaromír Baxa, Ph.D.
pedagog Institutu ekonomických studií FSV UK, odborník na hospodářské krize
Mgr. Marek Kapička, Ph.D.
zástupce ředitele pro výzkum, CERGE-EI

Moderní formy finanční kriminality / 20. 2. 2014, 18.00
Jaké jsou formy finanční kriminality v současnosti a jaký je vývoj trendů v této oblasti od doby po roce
1989? Na co by si měla dát veřejnost ve finanční oblasti pozor?
Mgr. Radim Daňhel
bývalý ředitel odboru závažné hospodářské kriminality Vrchního státního zastupitelství v Praze
JUDr. Petr Barák
vedoucí oddělení řízení operačních rizik a AML - Air Bank, a.s., předseda Komise pro bankovní a finanční bezpečnost České bankovní asociace


Peníze a umění / 20. 3. 2014, 18.00
Jak funguje trh s uměním? Rozhoduje o úspěchu umělce kvalita díla nebo spíše promyšlený marketing?
PhDr. Vladimír Železný
generální ředitel TV Barrandov, sběratel umění
Dr. Mária Gálová, MBA
ředitelka aukčního domu Dorotheum Praha


Sázkové hry / 17. 4. 2014, 18.00
Sázkové hry lze označit za tradiční způsob zábavy. Od nepaměti jsou součástí lidské kultury. Tradičně jsou však spojovány také s řadou negativních společenských jevů – s finanční kriminalitou či závislostí. Jaká by měla být role sázkových her v současné společnosti?
Ing. Ivo Tajšl
ředitel divize her a sázek- Sazka a.s.
Jan Škampa
podnikatel, první český vítěz turnaje European Poker Tour


Člověk prodejný, člověk na prodej / 15. 5. 2014, 18.00
Kam až může dospět prodejnost člověka? Lze za peníze prodat/koupit opravdu vše?
Prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc.
filozof, první děkan Fakulty humanitních studií UK
Prof. RNDr. Stanislav Komárek, Dr.
biolog a filozof, odborník na vztah přírody a kultury
PhDr. Tomáš Sedláček
ekonom, člen Národní ekonomické rady vlády, autor knihy Ekonomie dobra a zla
Mgr. Martin Sekera, Ph.D.
ředitel Knihovny Národního muzea


Jednotné vstupné na diskuze je 30 Kč. Místa je možné rezervovat emailem na vzdelavani@nm.cz nebo telefonicky na 224 497 443.

Adresa konání: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, 110 00 Praha 1

Více na www.nm.cz


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.