Gymnázium a SOŠ Nový Jičín: Přes 15 tisíc návštěv učebních materiálu na školním YouTube

středa 22. ledna 2014 ·

V rámci projektu Zvyšování názornosti ve výuce, který je hrazen z prostředků EU, ESF a MŠMT ČR, byl vytvořen školní YouTube videokanál, který obsahuje odborná videa spojená s výukou. Především se jedná o podpůrné materiály matematiky, fyziky, chemie a zeměpisu. V materiálech se učitelé snaží názorným komentářem a řešením úloh v reálném čase pomoci svým žákům lépe pochopit učivo a nabízejí tak možnost samostudia.


V současnosti je vytvořeno přes 150 videí rozdělených do 8 tematických celků s průměrným sledováním přes 3 minuty. Statisticky by tedy každé video bylo sledováno každým třetím relevantním žákem, ovšem jsou videa, která mají přes 400 zhlédnutí, a videa, která mají necelých 10 návštěv (podle toho, komu jsou určena, z jakého důvodu byla vytvořena). Tento nápad, vytvoření školního YouTube kanálu a aplikace ve fyzice, také získal nejlepší republikové ocenění středních škol v soutěži Ministerstva školství a NIDV.

Videa jsou dostupná přes tento odkaz www.youtube.com/gymnaziumNJ.Zdroj: Google+ Gymnázium a SOŠ Nový Jičín

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.