Debata o odvolávání a jmenování ředitelů škol už ve čtvrtek 12. prosince

středa 11. prosince 2013 ·

Začínají se množit případy odvolání ředitelů dobrých škol. Dostávají ve výběrových řízeních přednost kvalitní ředitelé, nebo ti, kteří jdou na ruku místním politikům?


Přijďte zítra na Kulatý stůl SKAV a EDUin, který se bude věnovat otázkám kritérií podle jakých zřizovatelé vybírají ředitele základních a středních škol, kdo a jak posuzuje kvalitu řízení školy, či zda nehrozí skrytá politizace českého školství.

Debaty se zúčastní:

  • Pravoslav Němeček, viceprezident Asociace ředitelů ZŠ, 
  • Marcela Štiková, předsedkyně Školské komise Svazu měst a obcí ČR, 
  • Jiří Stárek z Asociace základních uměleckých škol, 
  • Josef Procházka, předseda školské rady ZŠ TGM Poděbrady
  • zástupce odboru vzdělávací soustavy MŠMT.

Pozvánku na Kulatý stůl, který se koná 12. prosince od 10.00 do 12.00 v ZŠ Vodičkova 22, Praha 1, najdete v příloze nebo si ji můžete stáhnout ZDE.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.