ChronoZoom: 13,7 miliardy let od vzniku vesmíru online

úterý 10. prosince 2013 ·

Open-source komunitní projekt ChronoZoom z dílen Microsoft Research, University v Berkeley, Washingtonské university a Moskevské university mapuje a přibližuje lidem zdánlivě nekonečné období od vzniku vesmíru až do současnosti. Používá k tomu online kombinaci animací, videa, textu i obrázků.


Projekt ChronoZoom nabízí doslova vizualizaci historie všeho jednotným interdisciplinárním způsobem: dějiny vesmíru, Země, života i lidské civilizace. ChronoZoom se snaží překlenout propast mezi humanitními a přírodními vědami snahou prezentovat informace pochopitelně a intuitivně. Součástí je i vyhledávání a názorný návod. Aktuální verze využívá HTML5.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.