Taxi, popelářská a speciální vozidla - České a slovenské víceúčelové automobily od r. 1906

čtvrtek 19. září 2013 ·

Kniha Taxi, popelářská a speciální vozidla přibližuje čtenářům netradičním způsobem historii českých a slovenských komunálních vozidel od roku 1906 do současnosti a přináší podrobný přehled popelářských vozidel, československých taxíků, pohřebních vozidel, kropicích, zametacích a fekálních vozů i dalších víceúčelových automobilů a speciálních nástaveb. Součástí knihy je mnoho historicky vzácných fotografií, ilustrací a ukázek starých reklam.

Z obsahu knihy:

 • podrobná historie našich komunálních vozidel
 • české a slovenské víceúčelové automobily
 • výrobci speciálních nástaveb a podvozků
 • nejstarší československé taxíky a jejich předchůdci
 • rozvoj taxislužby v Praze
 • popeláři a automobily pro odvoz odpadů
 • kropicí, zametací a samosběrné vozy
 • fekální vozy a vozidla na čištění kanalizace
 • automobily pro letní a zimní údržbu vozovek
 • vývoj pohřebních automobilů
 • výrobci pohřebních vozidel, karoserií a nástaveb
 • další vozidla ve službách našich pohřebních ústavů
 • živnostenské svazy, spolky a jejich časopisy
 • nevšední fotografie, ilustrace a dobová reklama
Ukázky stran:

 Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu knihy.cpress.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.