MŠMT: Zpráva NKÚ týkající se kontroly v OP VaVpI má více odstavců, než jen citované v médiích

pondělí 15. července 2013 ·

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) hodnotí řídicí a kontrolní systém Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) jako funkční a účinný. Zjištěná pochybení nepředstavují riziko pro čerpání peněz z tohoto programu.


Ministerstvo školství dle zprávy NKÚ chybovalo v administrativní kontrole výdajů, které příjemci dotací vyúčtovali. Kontroloři zjistili u prověřovaných projektů porušení rozpočtové kázně ve výši jednoho milionu korun, což představuje 0,02 procenta z celkového objemu kontrolované částky ve výši 4,8 mld. korun.

„Při řízení projektů v rozsahu desítek miliard korun považuji takto nevýznamnou částku spíš za důkaz dobré práce rezortu ve vztahu čerpání a kontrole prostředků z evropských fondů,“ uvedl ke zprávě NKÚ náměstek Michal Zaorálek. Ani zpráva NKÚ není v tomto směru zcela negativní, ale naopak konstatuje, že kontrolní systém je funkční a účinný.

Popsaný nedostatek v hodnocení projektu, které proběhlo již v roce 2009, bylo skutečně pochybením, avšak nemělo žádný zásadní vliv na výběr projektu. „Od té doby probíhá soustavné zlepšování procesu hodnocení předkládaných projektu, například zapojením zahraničních nezávislých hodnotitelů, a tudíž maximálně minimalizujeme možnost opakování podobného pochybení,“ dodal Zaorálek.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.