Jak zabavit a rozvíjet děti na prázdninových výletech do přírody

středa 10. července 2013 ·

Vzdělávací společnost Scio přichází s novým produktem Pecka pro děcka všecka, dovolená v přírodě.

Jedná se o originální soubor aktivit, úkolů, her a pomůcek pro děti ve věku 4-6 a 7-10 let, který si mohou vzít rodiny s sebou na dovolenou či výlet.

„Pecka umožňuje dítěti objevovat svět i sebe. Rozvíjí dovednosti řešení problémů, zejména vede dítě, aby řešení nalezlo samo,“ uvedl Lukáš Šlehofer, vedoucí vývojového týmu.

Během plnění aktivit se děti dozvídají nové informace a zábavnou formou rozvíjejí konkrétní dovednosti (pohyb, logika, tvořivost, paměť, mezilidské vztahy, vyjadřování i orientaci). Část úkolů plní děti samy a část s rodiči, kamarády nebo sourozenci.

Mimo pomůcek je v souboru také objevitelský deník s více jak dvaceti aktivitami i úkoly a průvodce pro rodiče.

Na vývoji Pecky se podíleli rodiče i psychologové. Pecka pro děcka všecka je dalším produktem Paralelního vzdělávání, kterému se společnost Scio intenzivně věnuje.

Informace o paralelním vzdělávání http://www.scio.cz/paralelnivzdelavani/

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
13. července 2013 v 9:17  

Otázkou je, zda to dítě vůbec odtrhnete od počítače a dostanete do přírody. Po vysvědčení jsem vzala své vnučky na výlet do brněnské zoo a na zámek v Náměšti n.O. Potkávala jsem rodiče a prarodiče s obtloustlými kuličkami, které ze všeho nejvíc zajímaly hamburgery a pizza u pavilonu plazů a na zámku se tvářily jako při ukřižování... no, za odměnu šly ty rodinky do cukrárny. Jinak ale mohu doporučit - na náměstí mají nejlepší větrníky v celé republice.

Anonymní řekl(a)...
14. září 2013 v 14:29  

Inspirující, jsme zvědaví na další vydání...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.