19. 9.: Konference "Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi"

úterý 30. července 2013 ·

Kraj Vysočina, Národní centrum bezpečnějšího internetu a Vyšší policejní škola MV v Praze - pracoviště Jihlava pořádají již tradiční mezinárodní konferenci, která propojí odborníky z bezpečnostních složek, specialisty z oblasti prevence a vzdělávání, informačních a komunikačních technologií, státní, firemní a neziskové sféry a odborníky pracující s dětmi a mládeží - zejména preventisty a sociální pracovníky.


Program zahrne široké spektrum vysoce aktuálních patologických jevů v online prostředí vztahujících se k dětem a mladistvým. Hlavními tématy budou právní aspekty, trendy a eliminace kybernetické kriminality a vzdělávání, výzkum, prevence a strategie kybernetické a informační bezpečnosti. Příspěvky se zaměří například na právní postavení a pravomoci škol, OSPOD a policie při řešení a postihování elektronického násilí mezi žáky a namířeného proti pedagogickým pracovníkům a spolupráce těchto subjektů. Diskutována bude také trestně právní úprava jevů spojených s online patologií a trestní odpovědnost mladistvých pachatelů internetové kriminality a jejich zákonných zástupců, možnosti prevence těchto negativních jevů a způsoby pomoci obětem kyberkriminality a dalších jevů.

Termín konání: 19. září 2013 (9:00 - 16:00) a 20. září 2013 (9:00 - 13:00)
Místo konání: Kongresový sál Krajského úřadu Kraje Vysočina, Žižkova 57, Jihlava

Přednášet budou kvalifikovaní zástupci od! dělení informační kriminality Policie ČR, OSPOD, České školní inspekce, odborníci z řad provozovatelů internetových služeb a další specialisté. Konference je mezinárodní, vystoupí i představitelé policie ze zahraničí. Záštitu nad konferencí převzali: Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR, JUDr. Helena Tomková, ředitelka odboru bezpečnostního výzkumu a policejního vzdělávání MV, MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina a doc. RNDr. Josef Požár, CSc., děkan Fakulty bezpečnostního managementu Policejní akademie ČR.

Konference je určena odborné veřejnosti, zástupcům místní policie, zástupcům místních OSPOD, koordinátorům prevence kriminality a asistentům prevence kriminality, řídícím a pedagogickým pracovníkům místních škol a dalším zástupcům odborné veřejnosti.

Účast na konferenci je bezplatná. Zaměstnanci MVČR a Policie ČR mají nárok na bezplatné ubytování a stravování. Počet účastníků je omezen. Zájemci se mohou zaregistrovat do 6. září 2013 na stránkách: http://www.saferinternet.cz/kategorie/vysocina-bezpecne-online/krajska-konference/index.php. Na těchto stránkách budou též průběžně zveřejňovány podrobné informace a detailní program.

Organizátoři:

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je české neziskové nevládní sdružení, jehož cílem je zvyšovat povědomí o možných hrozbách online komunikace, propagovat pozitivní obsah a zodpovědné chování na internetu, pomáhat v nesnázích zejména mladým uživatelům internetu a bránit šíření materiálů se zneužívanými dětmi (dětské pornografie) na internetu. NCBI se snaží poukazovat na škodlivý obsah a projevy nevhodného, rizikového chování v online prostředí a také poradit, jak se takovým případům vyhnout. Více informací naleznete na www.saferinternet.cz.

Kraj Vysočina a Národní centrum bezpečnějšího internetu realizují projekt Vysočina bezpečně online 2013. Projekt je zaměřen na místní prevenci kriminality a sociální patologie, spojené s užíváním internetu a on-line technologií. Hlavním cílem projektu je snižování míry a závažnosti kyberne! tické kriminality a elektronického násilí páchaného na dětech a mladistvých, případně dětmi a mladistvými, v Kraji Vysočina. Projekt zvýší gramotnost v online bezpečnosti napříč odbornou i laickou komunitou regionu. Projekt probíhá díky podpoře Ministerstva vnitra, dotačního programu prevence kriminality na rok 2013.

Vyšší policejní škola MV je spolu s Krajem Vysočina již třetím rokem organizátorem konference zaměřené na palčivou problematiku kyberkriminality týkající se dětí a mladých lidí. Díky zahraničním kontaktům Vyšší policejní školy MV se konference již tradičně účastní i zahraniční odborníci.

Realizační tým:

Vyšší policejní škola MV v Praze -- pracoviště Jihlava:
rada plk. Mgr. Lukáš Habich, Lukas.vps@seznam.cz

Národní centrum bezpečnějšího internetu:
Ing. Jiří Palyza, palyza@saferinternet.cz
Šárka Soudková, Ph.D., soudkova@saferinternet.cz

1 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
30. července 2013 v 14:03  

Hele, v pátek jsem četl v novinách, že snad v některých spolkových zemích Německa zakázali učitelům používat fejsbůk ve výuce.
Normálně se mi zhroutil svět. To jako že budu v učebně jediný, kdo nebude při hodině na fejsbůku?

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.