Podívejte se, jak končí kampaň Česko mluví o vzdělávání

pátek 28. června 2013 ·

Nabízíme šest videí se záznamem závěrečné konference, infografiku a čtyři klíčové závěry z půlroční debaty o budoucnosti vzdělávání.


Shrnujeme klíčová zjištění z půlroční diskuse a upozorňujeme, na co je třeba se v příštích letech v oblasti vzdělávání soustředit a co pro to udělá obecně prospěšná společnost EDUin. Ve vyhodnocování výsledků kampaně budeme dále pokračovat podrobněji na stránkách www.ceskomluvi.cz.

Z internetových debat, kulatých stolů, regionálních seminářů a setkání jsme vybrali čtyři témata, která považujeme pro další vývoj našeho vzdělávání za klíčová:
Protože se výrazně zvedl zájem veřejnosti o téma vzdělávání, je důležité hledat cesty, jak by se mohli organizace i jednotlivci mimo sektor vzdělávání zapojit do jeho rozvoje.

Co pro to udělá EDUin: Stránky www.ceskomluvi.cz převedeme do podoby servisního webu, který bude nabízet zájemcům informace a návody, jak se zapojit do podpory vzdělávání.

Podporujme učitelskou profesi, pomáhejme učitelům lépe učit a hledejme cesty, jak udělat z učitelské profese prestižní a ceněné povolání.

Co pro to udělá EDUin: Připravíme web www.chciucit.cz, který bude představovat inspirativní učitelské osobnosti a bude informovat o tom, jak je možné k učitelské profesi přitáhnout nové a zajímavé lidi.

Propojujme lidi z různých profesí a oblastí společnosti. Setkání lidí z firem, státních úřadů, neziskových organizací, akademické a politické sféry zásadně obohacuje debatu.

Co pro to udělá EDUin: Kromě pokračování v dosavadní strategii založené na oslovování co nejširšího spektra zájemců o vzdělávání, připravujeme projekt Města vzdělávání, který bude pilotáží spolupráce různých sociálních skupin v regionech na modernizaci místní vzdělávací politiky.

Hledejme cesty, jak propojovat formální (školní) vzdělávání s neformálním (mimo školu), hledejme, jak uznávat neformální vzdělávání jako legitimní součást kvalifikace.

Co pro to udělá EDUin: Budeme téma uznávání neformálního vzdělávání soustavně zdůrazňovat ve veřejné debatě. Ve spolupráci s dalšími organizacemi připravíme jednoduchý systém, jak uznávat neformální vzdělávání, založený na zahraničních zkušenostech.

Infografiku shrnující, jak probíhala kampaň, naleznete ZDE a výsledky kampaně si prohlédněte ZDE. Jednotlivým tématům se budeme dále podrobněji věnovat na stránkách www.ceskomluvi.cz a budeme o nich informovat prostřednictvím tiskových zpráv.
Videozáznam z konference Kvalitní výuka pro každé dítě v každé škole, která uzavírala kampaň Česko mluví o vzdělávání, jsme rozdělili na šest částí:
Zahájení konference (6 minut) ZDE.
Vystoupení Jiřího Nantla, prvního náměstka ministra školství (19 minut) ZDE.
Vystoupení Hany Košťálové ze SKAV (12 minut) ZDE, její prezentaci najdete ZDE.
Vystoupení Petra Černikovského z MŠMT (26 minut) ZDE, prezentaci najdete ZDE.
Vystoupení Zdeňka Slejšky a Tomáše Feřteka z EDUin (32 minut) ZDE, prezentaci najdete ZDE, na krátké shrnující video se podívejte ZDE.
Vystoupení Arnošta Veselého z Fakulty sociálních věd UK (25 minut) ZDE, prezentace ZDE.
Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Půl roku debat v rámci kampaně nám umožnilo vyzkoušet si účinnost různých způsobů, jak oslovovat veřejnost. Toho chceme využít v dalších měsících, kdy se chceme soustředit na podporu kvality vzdělávání a učitelské profese v České republice. Končí půlroční debata, ale začíná etapa konkrétní práce na věcech, které diskutující označili za klíčové pro další rozvoj.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.