Android 4 - Průvodce programováním mobilních aplikací

úterý 11. června 2013 ·

Vytvořte si vlastní aplikaci pro Android!
Baví vás programování a máte telefon nebo tablet s Androidem? Nejste spokojeni s nabídkou aplikací a stále hledáte takovou, která by odpovídala vašim představám? Přestaňte hledat a vytvořte si ji sami, není to ani zdaleka tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Ve 49 krátkých kapitolách se postupně seznámíte se základními stavebními prvky, jež vám systém nabízí a které můžete využít při tvorbě aplikace. Použití jednotlivých komponent si vyzkoušíte na jednoduchých, snadno pochopitelných příkladech, abyste poté mohli maximálně využít jejich potenciál při tvorbě vlastního projektu. Probírané postupy jsou univerzální, lze je využít při vývoji aplikace pro telefony i pro tablety.

Publikace vás mimo jiné naučí, jak:

  • Pracovat s dostupnými komponentami
  • Začlenit tlačítka a nabídky do layoutu aplikace
  • Využívat různá úložiště souborů
  • Komunikovat s aplikací přes Internet
  • Obsluhovat různá rozlišení obrazovky
  • Zpracovat obsluhu telefonních hovorů
  • Využívat alternativní vývojová prostředí
Ukázky stran:

Vydal Computer Press, doporučená cena 790 Kč

Knihu s 25% slevou zakoupíte do 12. 6. 2013 v e-shopu knihy.cpress.cz.

1 komentářů:

Tomáš Kapler řekl(a)...
11. června 2013 v 15:59  

zajímalo by mě, jestli jsou vyžadovány nějaké konkrétní znalosti nějakého programovacího jazyka, či jestli to pokrývá i jeho základy

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.