Odpovídají maturitní didaktické testy Katalogům požadavků? CERMAT se diskuzi nebrání

sobota 11. května 2013 ·

CERMAT klade v letošním roce důraz na maximální otevřenost v komunikaci o obsahu maturitní zkoušky i procesech jejích zajištění. Cílem organizátorů Maturitní zkoušky 2013 je korektní otevřená diskuse k relevantním problémům, která přispěje ke stabilizaci společné části maturitní zkoušky a k pochopení jejího významu.


„Naší snahou je proto věcně reagovat na případná stanoviska k odborným otázkám, jak jen to je v době probíhajících zkoušek možné,“ uvedl ředitel CERMATu Jiří Zíka.

Jako jeden z prvních příspěvků do veřejné diskuse přináší stránky www.novamaturita.cz reakci na tiskovou zprávu společnosti EDUin vydanou pod číslem 130509. Tisková zpráva obsahuje pochvalu zadání didaktických testů z pohledu absence chybných či nekorektních úloh, vznáší však také přímou, obecně vedenou kritiku shody didaktických testů s Katalogy požadavků. V této souvislosti považuje CERMAT za velmi důležité poskytnout vyjádření ke vzneseným námitkám. „Bez ohledu na argumenty účastníků diskuze chci jasně říci, že vnímáme jako naprosto samozřejmé, že se validační komise bude v souladu s interní směrnicí platnou pro její činnost věnovat shodě zadání s Katalogy požadavků,“ upozornil Jiří Zíka.

Celé stanovisko CERMATu k námitkám společnosti EDUin naleznete zde.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.