Marcel Chládek: ČSSD je připravena otevřít diskusi, zda posunout povinnou výuku cizích jazyků před třetí třídu základní školy

čtvrtek 30. května 2013 ·

Sociální demokracie je přesvědčena, že vzhledem k sestupnému trendu v jazykové vybavenosti českých žáků je nutné výuku cizích jazyků systémově zařadit mezi hlavní priority českého školství.


ČSSD, která dlouhodobě prosazuje povinný rok předškolního vzdělávání dostupný pro všechny děti, je proto připravena otevřít diskusi o tom, zda nezařadit výuku jazyků již do předškolních zařízení. Současně s tím je nutné posilovat vzdělávání pedagogů tak, aby výuka jazyků byla efektivní a otevřela žákům dveře k dalšímu vzdělání.

Podle sociální demokracie je potřeba, aby české školství nabízelo maximálně kvalitní všestrannou výuku i v oblasti jazyků tak, aby nebyli rodiče hromadně nuceni „dokupovat“ tyto služby u soukromých agentur či lektorů. Je nutné se proto začít seriozně bavit o posunutí povinné výuky cizích jazyků před třetí třídu základních škol s tím, že výuka musí být přiměřená věku dítěte.

Zdroj: ČSSD.cz

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
30. května 2013 v 14:36  

A co takhle prenatální výuka cizích jazyků, na to ještě Chládek nepřišel?

Pytlik Blaha řekl(a)...
30. května 2013 v 16:42  

Myslím, že je dobře, pokud k postoji, který vyřeší nejpalčivější otázku českého vzdělávacího systému, strana dospěla standardní demokratickou cestou, jak bychom od strany evropského typu očekávali, to jest, že to bylo projednáno v členské základně, následně pak v oblastních konferencích a že se sešel i ústřední výkonný výbor a předsednictvo. Ještě by mne zajímalo, jaké stanovisko zaujali zástupci čssd v orgánech eu.
To já například zase zvažuji svoji připravenost k otevření lahváče.

Jan Hučín řekl(a)...
30. května 2013 v 19:08  

vzhledem k sestupnému trendu v jazykové vybavenosti českých žáků

Odkud to pan Chládek vzal? Opak je pravdou, viz loňský výzkum. Letos jsme na středních školách zjistili v angličtině něco podobného, rok od roku žáci umějí anglicky lépe.

Anonymní řekl(a)...
30. května 2013 v 20:11  

Pán je politik! Pán žádný výzkum nepotřebuje!

Anonymní řekl(a)...
30. května 2013 v 20:19  

"rok od roku žáci umějí anglicky lépe"

Věříte víc testům, nebo realitě?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.