ČRo Radiožurnál: Rozhovor s Pravoslavem Němečkem z Asociace ředitelů základních škol o plošném testování žáků 5. a 9. tříd, se kterým řada rodičů nesouhlasí

středa 15. května 2013 ·

Asociace ředitelů základních škol už v roce 2011 poukazovala na nutnost právně ukotvit celý systém testování. „K tomu doposud nedošlo, takže opora v zákoně není a testování není povinné. Česká školní inspekce píše, že jde o součást vyučování,“ říká viceprezident Asociace ředitelů základních škol Pravoslav Němeček.

„Trošku se odklání od toho, co jsme chtěli v reformě, to znamená připravit žáky na život a budoucí povolání, dát jim určité kompetence. Tady se ověřují znalosti,“ vysvětluje Němeček.

Navíc podle něj žáci nejsou motivováni napsat testy odpovědně.

„Oni když si řeknou, že to budou bojkotovat, nebo tam zaškrtají něco od boku, tak se to může učiteli nebo škole vymstít. Tam ta motivace není, žádná návaznost,“ dodává Němeček.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.