Přečtěte si: Rozzuření mexičtí učitelé zaútočili na partajní kanceláře

čtvrtek 25. dubna 2013 ·

Desítky učitelů zaútočily v mexickém státě Guerrero na kanceláře hlavních politických stran. Rozbíjeli okna, sprejovali zdi a zapalovali ohně. Protestovali tak proti připravované reformě školství, která má mimo jiné zavést vyšší dohled nad jejich prací. Nejrozsáhlejší reformu školství v Mexiku za posledních sedm desetiletí schválil v únoru prezident Enrique Peña Nieto. Učitelé se obávají, že novela povede k masivnímu propouštění.


Z článku luk v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Jelikož vzdělávací systém ovládal učitelský svaz, nikdo v Mexiku vlastně nemá potuchy o tom, kolik je v zemi škol, vyučujících či žáků.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
25. dubna 2013 v 16:36  

JOOOO!!!
Jakypak Finsky vzor?
Sedych

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.