Hangout s nositelem Nobelovy ceny za ekonomiku

čtvrtek 25. dubna 2013 ·

Chcete vědět jaká je budoucnost světové ekonomiky? Už jste se někdy setkali s nositelem Nobelovy ceny?


V rámci programu Google pro vzdělávání v Česku vám ve spolupráci s think tankem CERGE-EI a pomocí Vysílaného Hangoutu umožníme navštívit přednášku odborníka světového kalibru - laureáta Nobelovy ceny za ekonomii, amerického ekonoma a akademika, profesoraErica Maskina.

Hangout pod názvem Budoucnost ekonomiky ve světě a v Evropské Unii očima laureáta Nobelovy ceny (v angličtině) proběhne v pátek 26.4. od 11.00.

Diskuse se zúčastní i čeští experti David Marek (hlavní ekonom v Patria Finance) a Jakub Steiner (Associate profesor ze CERGE-EI). Moderátorem bude známý ekonomický novinář Lukáš Kovanda.

Konferenci budete moci sledovat naživo na Google+ stránce CERGE-EI,

Kdokoliv se také může aktivně zapojit a poslat profesorovi Maskinovi nebo ostatním diskutujícím otázku z jejich oboru pomocí online formuláře.

Více informací najdete i na našem blogu.

O profesorovi Ericovi Maskinovi
Narodil se 12. prosince 1950 v New Yorku, mládí prožil ve státě New Jersey. V roce 1976 absolvoval Ph.D v oblasti aplikované matematiky na Harvardu. Působil na Cambridge University, MIT (Massachusets Institute of Technology), Harvardu (1985-2000) a Princetonu (2000 –2011) a od roku 2012 je zpátky na Harvardu. Svět jej ale zná zejména jako nositele Nobelovy ceny za ekonomii. Ocenění dostal v roce 2007 společně s profesory L. Hurwiczem a R. Myersonem za položení základů teorie návrhu mechanismů. Profesor Maskin je rovněž známý svými články k teorii her, teorii kontraktů, teorii sociálního výběru, články z oboru politické ekonomie a mnoha dalšími.

Jak Vysílaný Hangout vůbec funguje?
Hangout je funkce ve službě Google+, která umožňuje vytvořit videokonferenci až deseti lidí, kteří mohou najednou navzájem komunikovat v reálném čase. Hangout zahájíte jednoduše výběrem této možnosti na vašem profilu nebo stránce na Google+. Po zahájení Hangoutu můžete v podstatě “jedním klikem” vysílat do celého světa. Živě vysílaný Hangout se automaticky přenáší na Google+ profil, YouTube kanál nebo vybranou webovou stránku a sledovat ho mohou všichni, kteří mají k těmto kanálům přístup. Po ukončení živého vysílání je videozáznam nahrán na YouTube kanál a na Google+ streamu se objeví odkaz. O to jednodušeji pak mohou lidé své Vysílané Hangouty sdílet dál a diskutovat s celou komunitou na Google+.

Váš další zdroj informací:
- o Google+
- o Google+ pro komunity
- o Google+ Hangoutech

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.