Přečtěte si: Rozsáhlý podvod v americkém školství. Učitelé roky vylepšovali výsledky žáků kvůli odměnám

neděle 31. března 2013 ·

Test plný chyb? To nevadí, stejně dostanete dobrou známku. Taková byla v letech 2005 až 2010 praxe učitelů z americké Atlanty. Vylepšovali výsledky svých žáků, aby za ně dostali odměny. Podvodem se začal zabývat soud, před kterým má stanout 35 pedagogů a úředníků.


Z článku vez, ČTK a vak v iHNED.cz vybíráme:

K vylepšování výsledků učitele a ředitele vedla jednak vidina peněžních prémií a jednak strach z propouštění. Hallová se podle médií snažila obraz svěřených škol vylepšit tak urputně, že podvody tolerovala, nebo dokonce vyžadovala.10 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
1. dubna 2013 v 10:50  

Jo jo, Emerika.
To u nas by se stat nemohlo.
Sedych

Anonymní řekl(a)...
1. dubna 2013 v 11:16  

Roszáhlý podvod v českém školství!!! Učitelé středních škol záměrně roky vylepšovali žákům známky, aby je nemuseli z maturitních oborů vyhodit, což by je nejspíše připravilo o práci.

Anonymní řekl(a)...
1. dubna 2013 v 11:19  

Zase objevujeme Ameriku, zatím jsme daleko před ní.

Anonymní řekl(a)...
1. dubna 2013 v 12:12  

Ucitele, kteri jsou i u nas reditelstvimi skol nuceni k podvodum, snad vedi, ve svetle techto udalosti, co jej jejich obcanska povinnost.
Sedych

Anonymní řekl(a)...
1. dubna 2013 v 14:10  

vedi, co jej jejich obcanska povinnost

Samozřejmě. Zatloukat a zatloukat. Naštěstí kontrolní mechanismy u nás fungují nespolehlivě a co se týče žáků - neznám jediného, který by si stěžoval na nadržování.

Anonymní řekl(a)...
1. dubna 2013 v 14:37  

Stačí když se učitel zasní a hledí do blba nebo sleduje dění okolo školy z okna učebny. Potom stačí "chytrému žákovi napověz a hloupého kopni".

poste.restante řekl(a)...
1. dubna 2013 v 17:30  

Souhlasím s kolegou Sedychem. Něco podobného u nás ani v nejmenším nehrozí.
Naopak objektivní žebříčky hodnocení škol, vypracované na základě precizních celoplošných testů a výsledků státních maturit, mohou nejen učitelům, ale především rodičům a zřizovatelům poskytovat kvalitní zpětnou vazbu. Je to nezbytným předpokladem, aby nemalé investice vkládané do školství mohly být směřovány pouze tam, kde přinesou žádaný efekt v podobě lepších výsledků.

Anonymní řekl(a)...
1. dubna 2013 v 20:43  

Apriiil, ze?
Sedych

BoBr řekl(a)...
2. dubna 2013 v 8:57  

Asi to není Apríl. Nedávno jsme psali o něčem velmi podobném - Jak bránit podvodům u online testů.

Anonymní řekl(a)...
2. dubna 2013 v 9:41  

Ja myslel poste.restanta.
Sedych

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.