NIQES odpovídá na dotazy o druhé celoplošné generální zkoušce testování

středa 27. března 2013 ·

Dotaz: Jde nějak zadat více možností speciálních vzdělávacích potřeb u jednoho žáka. Není výjimkou, že 1 žák má i několik vývojových poruch (př. dyslexik a dysgrafik). Nebo jim zadat "Souběžné postižení více vadami"?


Každému žákovi je možné z nabídky vybrat pouze jeden typ postižení. V případě více poruch je nutné vybrat buď to, které škola považuje za dominantní, nebo "Ostatní". Posoudí-li, že uzpůsobení umožněné v rámci druhé celoplošné generální zkoušky ověřování výsledků neodpovídá speciálním vzdělávacím potřebám žáka, může zvolit "Neúčastní se".

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.