Mezinárodní zpráva OECD Rovnost a kvalita ve vzdělávání: Podpora znevýhodněných žáků a škol

pondělí 25. března 2013 ·

ČŠI odborné veřejnosti a dalším zájemcům předkládá český překlad publikace Equity and Quality in Education: Supporting Disadvantaged Students and Schools, publikované v roce 2012 vydavatelstvím OECD Publishing.


Originál textu je k dispozici na dx.doi.org/10.1787/9789264130852-en.1 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
26. března 2013 v 2:14  

Škoda, že se ti znevýhodnění žáci někdy nezastaví. Docela rád a bez okolků bych je dopřivzdělal.
Nečetl jsem to úplně celé, ale spíš intuitivně jsem nabyl pocitu, že za klíč k úspěchu se považuje spíš absolvování co možná největšího počtu vzdělávacích ročníků. Nechci být za šťourala, ale neměl by být víc zohledněn také nějaký uchopitelný přínos studia?
A v neposlední řadě mi tu zcela jednoznačně chybí podpora zvýhodněných žáků. Možná byste nevěřili, jak nadané a nevyloučené děti mohou strádat. U jen těmi ustavičnými výčitkami, že ke všemu přišly jen tak, mýrnyx týrnyx...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.