22.-23. 3.: Soutěž Autodesk Academia Design

sobota 9. března 2013 ·

19. ročník soutěže Autodesk Academia Design pro studenty středních škol proběhne ve Strakonicích na Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škola a Střední odborné škole řemesel a služeb 22. a 23. března 2013.


Po devatenácté budou mít studenti možnost předvést své znalosti a schopnosti v AutoCADu a Inventoru.

Lidská společnost si zvykla používat množství strojů a přístrojů, které jí usnadňují a zpříjemňují život. Nejen auta, letadla, ..ale i domácí přístroje – mixéry, holící strojky, mikrovlnky, televize, …musí někdo navrhnout, spočítat, vyrobit. Postavit dům - to neznamená pouze sehnat cihly, cement – to znamená navrhnout, vymodelovat, nakreslit …

Na technických školách je stále větší důraz kladen na využívání softwaru pro tyto účely.
Soutěže jsou možností, jak vyzkoušet své dovednosti, možností porovnat se s vrstevníky.
Dobré umístění je i signálem pro budoucí zaměstnavatele, že student něco umí.

Ve Strakonicích jsou přípravy v plném proudu. Připravují se soutěžní zadání - v zájmu co největší objektivity proto nebudou hodnoceni studenti naší školy. Připravuje se doprovodný program.

Účastníkům soutěže se představí největší strakonická firma ČZ a.s., město Strakonice umožní prohlídku muzea, vystoupáme na věž Rumpál a prohlédneme si Strakonice z výšky.

Prezentační akci připravuje i firma Helago – nabídnete pomůcky pro výuku technických předmětů.
Firma MCAE přiveze 3D tiskárnu a 3D skaner.

Máte zájem se také zúčastnit?

Přihlaste se na www.sps-sosstrakonice.cz

Program: zde

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
9. března 2013 v 11:07  

Na poslední chvíli!
Publikováno na České škole v sobotu 9.března a na stránkách registrace je uvedeno

" ... Přihlášky zasílejte do konce února (max 10. 3. 2013)...".

Kdo tohle zvládne, ten opravdu umí organizovat a jednat velmi operativně. Ale vybrané školy už zřejmě pozvánku na soutěž dostaly a tento článek je pouhé připomenutí co se děje a o co ostatní nezúčastnění přicházejí.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.