Cesta ke kvalitě v neformálním vzdělávání

středa 27. února 2013 ·

V současné době stále více nabývá na významu oblast uznávání výsledků neformálního vzdělávání a celoživotního učení. Tento trend je patrný nejen u nás, ale i v okolních státech Evropské unie. Na tuto problematiku se zaměřil také Národní institut dětí a mládeže (NIDM), když v říjnu 2012 začal realizovat ve spolupráci s ministerstvem školství dvouletý národní projekt K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání.

Jednou z klíčových aktivit tohoto projektu, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, je Metodická podpora uznávání neformálního vzdělávání. A právě na toto téma pořádá Národní institut dětí a mládeže ve středu 27. března 2013 od 10.00 hod. Konferenci k uznávání neformálního vzdělávání 2013. Akce se uskuteční v sále EMPIRIA Konferenčního centra City v Praze.

Hlavním cílem úvodní konference projektu K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání (www.ka2.cz) je navázat na koncept celoživotního učení, podpořit rozšiřování možností dosažitelného vzdělání uznáváním výsledků neformálního vzdělávání (tedy programů a aktivit mimo školu nebo aktivit přímo v oborech praxe) a podpořit propojování jednotlivých druhů vzdělávání.

Program konference bude zaměřen na následující témata: Hlavní směry strategie vzdělávací politiky v Evropské unii a v České republice, kampaň „Česko mluví o vzdělávání“, zvyšování kvality v neformálním vzdělávání (včetně zájmového) prostřednictvím projektu K2 a využití výstupů končícího projektu Klíče pro život, téma uznávání výsledků neformálního vzdělávání z pohledu zaměstnavatelů i vzdělavatelů, současný stav uznávání neformálního vzdělávání v ČR a na Slovensku. V průběhu konference se bude také hovořit o spolupráci mezi sférou vzdělávání a sociálními partnery, která je nezbytná z hlediska slaďování konceptu vzdělávání a potřeb trhu práce a o osobnosti zájemců o neformální vzdělávání z pohledu aktuálních poznatků vývojové psychologie a psychodidaktiky.

Podrobné informace o konání Konference k uznávání neformálního vzdělávání 2013, o jejím programu a možnosti registrace jsou dostupné na http://konference.ka2.cz.

Vlasta Kohoutová, PR specialistka projektu K2


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.